Setter Architects'ın Tasarladığı Shibolet Hukuk Bürosu: İşlevsel ve Şık Ofis Tasarımı

Minimalist Tasarım ve Akıcı Hatlarla İç Mekanlarda Lüks ve Zarafet

Setter Architects tarafından tasarlanan Shibolet Hukuk Bürosu, çalışanlar için verimli ve yüksek kaliteli bir çalışma ortamı oluşturma hedefiyle hayata geçirildi. Şirketin logosundan ilham alınan tasarım dili, minimalist tasarım, akıcı hatlar, boşluklar ve ritimlerle karakterize edilmiştir.

Shibolet, İsrail'in en büyük hukuk firmalarından biridir. Tel Aviv'de bulunan ofisleri 7 kattan oluşmaktadır. Katlar, şirketin çeşitli faaliyet alanlarına göre bölünmüştür: Çoğu kat odalar, toplantı odaları ve ortak alanlardan oluşmaktadır. Ana kafeterya, aynı zamanda toplanma alanı olarak kullanılan orta katta yer almaktadır. En üst kat ise toplantı odaları katıdır ve resepsiyon ile çeşitli konferans odalarını içermektedir.

Proje, Revit yazılımı ile tasarlandı, bu sayede planın her bir öğesi 3D olarak oluşturuldu ve yüksek kaliteli görselleştirmeler ile sunuldu. Bu, çeşitli tasarım seçeneklerini, malzeme ve renk paletlerini müşteriye büyük ayrıntılarla ve tam şeffaflıkla sunmamızı sağladı.

Ofisler 7 katta, toplamda 9000 metrekare alana yayılmıştır. Tasarım sürecinde en büyük zorluklardan biri, ilginç, değişken ve davetkar koridorlar yaratmaktı. Bu amaçla, koridorlar boyunca yayılan ve hareket ve ilgi oluşturan modüler bir aydınlatma sistemi geliştirdik. Aydınlatmanın zarif hatları, koridorun koyu arka planındaki açığa çıkan sistemlere karşı dramatik bir etki yaratmaktadır.

Shibolet Hukuk Bürosu'nun tasarımında, zarafet ve özveri ön plandadır. Ofis tasarımı, geniş bir yaş aralığına sahip olan firma çalışanları ve müşterileri için benzersiz bir dil oluşturur. Doğal meşe ve mermer zeminler, bir yandan lüksü temsil ederken, diğer yandan açığa çıkan tavanlar ve beton, modern aydınlatma ve cesur renkler, yüksek teknoloji dünyalarından gelmektedir.

Shibolet Hukuk Bürosu tasarımı, 2023 yılında A' İç Mekan, Perakende ve Sergi Tasarımı Ödülü'nde Gümüş ödül kazanmıştır. Bu ödül, mükemmel teknik özelliklere ve harika sanatsal yeteneğe sahip olan, yaratıcı ve profesyonel olarak dikkat çeken tasarımlara verilir. Bu tasarımlar, mükemmel bir seviye sergileyerek, olumlu hisler, hayranlık ve merak uyandırır.


Proje Detayları ve Kredileri

Proje Tasarımcıları: Michael Setter
Görsel Kredileri: Image #1-Image #5: Photographer Amit Gosher, 2022 Video: Photographer Amit Gosher, 2022
Proje Ekibi Üyeleri: Lead Designer: Michal Leitner Junior Designer: Tal Bachar
Proje Adı: Shibolet Law Firm
Proje Müşterisi: Michael Setter


Shibolet Law Firm IMG #2
Shibolet Law Firm IMG #3
Shibolet Law Firm IMG #4
Shibolet Law Firm IMG #5
Shibolet Law Firm IMG #5

Tasarım Harika'da Daha Fazla Okuyun