CR Hope Town: Kırsal Yeniden Canlandırma ve Toplum Yenileme

Chongqing Mimarlık Tasarım Enstitüsü, Kırsal Yeniden Canlandırma ve Toplum Yenileme Stratejisi ile Çin'in Yoksullukla Mücadele Programlarına Katkıda Bulunuyor

CR Hope Town projesi, Chongqing Mimarlık Tasarım Enstitüsü tarafından tasarlanan ve Çin Kaynakları Grubu tarafından geliştirilen bir kırsal yeniden canlandırma ve toplum yenileme stratejisi. Proje, tarımsal üretim temelli bir yaklaşımla, arazi kullanımını, endüstriyel gelişimi, konut yenilemeyi, toplum refahını, çevresel iyileştirmeyi, ekolojik korumayı ve kültürel canlanmayı kapsamlı bir şekilde optimize ediyor.

CR Hope Town, toplum çevresinin dönüşümü ve kırsal endüstrinin teşviki yoluyla birinci seviye yönetim organizasyonunun ve toplumun manevi yaşamının yeniden yapılandırılmasını hedefliyor. Proje, Chongqing Üniversitesi ve Chongqing Mimarlık Tasarım Enstitüsü'nün birlikte çalıştığı bir ekip tarafından hayata geçirildi.

Projenin özgün özellikleri arasında, köyün kapsamlı bir şekilde yenilenmesi, eski köy izleniminin yeniden şekillendirilmesi, kırmızı anıların devam ettirilmesi ve tarım ve okuma kültürünün teşvik edilmesi yer alıyor. Bu, sürekli bir ruh, belirgin bölgesel özellikler ve zamanın gelişimine uyum sağlama hedefiyle bir kırsal canlandırma planlama ve tasarım çalışmasıdır.

Proje, toplam 41.3 hektarlık bir arazi üzerinde, 132 konutun yenilenmesi ve inşası, onlarca tarihi binanın restorasyonu ve oteller, gençlik hostelleri, sanat galerileri, çay evleri gibi kamu binalarının inşası ve genel çevresel iyileştirmeyi içeriyor. Bu, sadece bir mimari tasarım, kentsel tasarım veya planlama meselesi değil, aynı zamanda sosyoloji, kamu yönetimi ve daha fazlasını içeriyor.

Proje, tüm bu yönlerin derinlemesine araştırılmış ve göz önünde bulundurulmuş olduğu bir süreçten geçti. Bu, her bir kamu binasının yer seçiminden, işlevine ve detaylı tasarımına, binanın içindeki spesifik endüstri ve işletme modellerine kadar bir dizi faktörü içeriyor.

CR Hope Town, 2023 yılında A' City Planning and Urban Design ödülüne layık görüldü. Bu ödül, sanat, bilim, tasarım ve teknolojiyi en iyi uygulamalarla birleştiren ve teknik ve yaratıcı becerileri sergileyen, yaşam kalitesine katkıda bulunan ve dünyayı daha iyi bir yer haline getiren olağanüstü ve yaratıcı tasarımlara veriliyor.


Proje Detayları ve Kredileri

Proje Tasarımcıları: Dongzhu Chu
Görsel Kredileri: Dongzhu Chu
Proje Ekibi Üyeleri: Chongqing Architectural Design Institute and Chongqing University Chu Dongzhu Yu Yan Deng Yuwen Qin Wenzhi Zeng Yuwei Zhu Weijia Zhou Lingzhi
Proje Adı: CR Hope Town
Proje Müşterisi: Dongzhu Chu


CR Hope Town IMG #2
CR Hope Town IMG #3
CR Hope Town IMG #4
CR Hope Town IMG #5
CR Hope Town IMG #5

Tasarım Harika'da Daha Fazla Okuyun